شرکت سرآمد ویرا مهندسان آریا

ساختمان هوشمند چیست؟

homeintelligence

سرای هوشمند سبز

نمایندگی محصولات فیبارو

ساختمان هوشمند، ساختمانی است، مجهز به یک زیر ساخت ارتباطی قوی، که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آن ها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده نموده و امنیت و آرامش آنها را افزایش می دهد. با کمک این سیستم کاربر به راحتی می تواند کلیه تجهیزات را از داخل و خارج ساختمان توسط تلفن همراه، تبلت و یا کامپیوتر شخصی مانیتور و کنترل کند.

مزایای هوشمندسازی

هدف اصلی هوشمندسازی ساختمان ایجاد محیطی امن و آرام و بهره گیری از مزایای اقتصادی و کاهش مصرف انرژی است. عموم مزايا و نتايج ساختمان هوشمند عبارتند از: ايجاد محيطي مطلوب براي افراد حاضر در ساختمان استفاده بهينه از تجهيزات و افزايش عمر مفيد آنها ارائه سيستم کنترلي با قابليت برنامه ريزي زماني عملکرد کاهش چشمگير هزينه هاي مربوط به نگهداري و تعميرات بهينه سازي و صرفه جويي در مصرف انرژي امکان مانيتورينگ و کنترل تمامي نقاط تحت کنترل از طريق يک PC ، موبايل يا اينترنت با توجه به يکپارچه سازي مديريت تأسيسات و سيستمهاي مختلف در ساختمان، تمام تجهيزات بصورت هماهنگ کارکرده و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشي از عدم هماهنگي از بين مي رود. امكان گرفتن گزارش هاي آماري از تمامي تجهيزات و عملكرد آنها به منظور بهينه سازي مصرف و عملكرد

هوشمندسازی بیسیم

هوشمندسازی بیسیم شاید برای بسیاری از ساکنین و بهره برداران ساختمانهای مسکونی ،اداری یا تجاری که مجهز به سیستم اتوماسیون هوشمند نیستند، تصور استفاده از این سیستم به دلیل تغییراتی که بایستی در سیستم سیمکشی برق و تخریب و لوله گذاری و کابل کشی مجدد اتفاق بیفتد، امری محال به نظر برسد. حال با آنکه به لطف پیشرفت روز افزون تکنولوژی، امکان نصب و راه اندازی سیستمهای هوشمند سازی ساختمان به صورت Wireless و بدون نیاز به تخریب و تغییر سیم کشی و ساختار برق سنتی، به راحتی و با کمترین زمان ممکن برای نصب میسر شده. لذا این سیستم در هر مرحله از زمان ساخت یا پس از بهره برداری از ساختمان، قابل اضافه شدن می باشد.

مشتریان اصلی سیستم اتوماسیون هوشمند Wireless عبارتند از:

ساکنین یا مالکین فعلی ساختمانهای مسکونی، ویلا و آپارتمان های در حال بهره برداری یا بازسازی

ساکنین یا مالکین فعلی شرکت های اداری و فروشگاه های تجاری در حال بهره برداری یا باز سازی

سازندگان ساختمان های مسکونی، شرکت های اداری و فروشگاه های تجاری در حال ساخت

سازندگان ساختمان های مسکونی، شرکت های اداری و فروشگاه های تجاری در حال اتمام / به اتمام رسیده

لوازم ضروری جهت نصب سیستم هوشمند فیبارو به قرار زیر است:

1- دستگاه کنترل مرکزی

2- خط اینترنت همراه با وایرلس جهت استفاده از قابلیت کنترل از راه دور و نصب نرم افزار گوشی های هوشمند

3- به تعداد دلخواه حسگرها و ماجولهای مختلف

4- به تعداد دلخواه دوربینهای تحت شبکه

سرای هوشمند سبز https://t.me/homeintelligence